دخمه حیرت‌انگیز سیسیل: اینجا مرده‌ها


نمی خوابند


وقتی برای اولین بار وارد این مکان میشویم شاید همان احساسی بهمان دست دهد که زمان تماشای فیلم «یک شب با مردگان زنده» یا تریلر مایکل جکسون حس کردیم. هیچ فیلم ترسناک یا حتی خانه جن زده ای نمیتواند با چنین مکانی رقابت کند؛ دراینجا مرده ها با لباسهای معمولی خود و با میخ طویله به دیوار آویزان شده اند. مرده ها که بدنهایشان در حال فساد و تباهی است از بالا شما را مینگرند، گویی که قصد ربودنتان را دارند و میخواهند که شما هم به آنها بپیوندید.


یک اتفاق بسیار ساده باعث شد تا چندی پیش بزرگترین مجموعه مومیاییهایی عصر جدید کشف شوند. این اتفاق در حالی افتاد که دخمه صومعه سیسیل ایتالیا گشوده شد و بازدیدکنندگان از این دخمه، نزدیک به 8 هزار جسد مومیایی شده در حالی که با میخهای درشت به دیوار آویخته شده بودند را کشف کردند.
باستانشناسان در بدو ورود با اتاقی روبهرو شدند که پر بود از اسکلتهای بیشمار انسانهایی که کنار هم ایستاده بودند و نکته قابل توجه آن بود که تمامی مومیاییها بر اساس شغلی که داشتند کنار هم قرار گرفته بودند. آنها در بدو ورود با اتاقی مربوط به دکترها، اتاقی مربوط به زنان، اتاقی مربوط به دخترهای ازدواج نکرده و البته اتاقی نیز مخصوص کودکان روبهرو شدند.
باستانشناسان پیبردند این اجساد که به طور طبیعی مومیایی شدهاند مربوط به مراسمی مذهبی هستند که در نوع خود بینظیر است


براساس اطلاعات به دست آمده، قدیمیترین نعش موجود در این مقبره مربوط به راهبه سیلوسترو گابیو مربوط میشود که سال 1599مرده است. باستانشناسان او را سرسلسله جمع شدن این همه مومیایی کنار هم میدانند. او معتقد بود هوای خشک میتواند باعث ایجاد مومیایی طبیعی در انسانها و البته زندگی دائمی آنها شود. به همین علت جنازهها را از دیوار آویزان میکرد تا مایعات درون بدن آنها بتدریج خارج شود و سالها بعد جنازههایی که مانند میوههای خشک شده تغییر حالت داده بودند را با سرکه میشست و بعد از آن بود که لباسهای مردگان را برای ایستادن همیشگیشان در حالت مومیایی تنشان میکرد.

وقتی بر اولین پله این دخمه قدم می گذاریم به یاد این جمله از دانته بر روی کتیبههای دروازههای جهنم میافتیم: «هرکس وارد اینجا میشود باید رویاهایش را رها کند».
جسد دختری که در صومعه ایتالیا کشف شده است
سرزمین مردگان در حالی در ایتالیا کشف شده است که معروفترین و عجیبترین جسدی که در این صومعه قرار دارد، جسد دختر بچه ی 2 ساله ای به نام «روسالیاو لومباردو» است، که در سال 1920 به این صومعه تحویل داده شده است.
جسد این دختر بچه در تابوتی قرار دارد که درب آن از شیشه است. چهره او بعد از گذشت سالها همچنان طبیعی باقی مانده است.


زیرزمین این صومعه به پنج راهرو تقسیم شده است: بخش مردان، بخش زنان، بخش کشیشان صومعه، بخش راهبان و بخشی برای افراد بلند مرتبه جامعه همچون ارتشدارن، دانشمندان و وکلا.
در بخش زنان قسمتی را نیز به دختران باکره اختصاص دادهاند، که در آن، چهار دختر باکره در کنار یک صلیب آویزان شده اند.طبقه بندی:
ارسال در تاریخ دوشنبه 8 شهریور‌ماه سال 1389 توسط mahyar

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان